שינוי כיוון תעסוקתי? אתם לא לבד

בעידן העבודה החדש לרבים נוצר הצורך בשלב כזה או אחר להמציא את עצמם מחדש ולשקול מעבר עבודה מסיבות שונות. השינויים החדים בשוק העבודה יוצרים מציאות שגורמת לרבים להטיל ספק בדרך שבחרוגם השינויים והמגמות בעולם העבודה, שמצמיחים ומעלימים ענפי תעשייה שונים, מאלצים אותנו להשתנות בהתאם. תוצאה ישירה היא שהאופק התעסוקתי של מרבית השכירים במשק אינו בטוח כפי שהיה עד לפני כ- 2 עשורים, מה שלא מותיר להם ברירה אלא לפתח קריירה שנייה או לפחות להכין תכנית גיבוי. סיבות נפוצות נוספות יכולות להיות:

  • תחושת מיצוי וחוסר סיפוק בתפקיד הנוכחי
  • חוסר ענין ומוטיבציה בתחום העיסוק
  • תחושת שחיקה וירידה בדימוי העצמי
  • שכר שאינו מתגמל
  • חוסר מימוש עצמי ומשמעות

הדרך לשינוי קריירה וחישוב מסלול מחדש

ההחלטה לשנות את מקום העבודה אינה פשוטה ודורשת מחשבה מעמיקה. רגע לפני שעושים חישוב מסלול מחדש חשוב לקחת בחשבון כמה גורמים ובהתאם להם להחליט מהם הצעדים שיש לנקוט.

שינוי קריירה בכל גיל מלווה בהתלבטויות רבות. הדילמה היא כיצד שומרים על יציבות כלכלית לאורך כל התהליך. האם נכון לשקול לימודי ערב? האם ניתן לרדת לחצי משרה ולהשתמש בחיסכון? האם פיצויי הפיטורים מעניקים מספיק זמן חסד כדי לבצע את השינוי? שאלות אלו ורבות נוספות יכולות להעסיק ולהטריד אתכם. חישוב מסלול מחדש דורש אורך רוח, ראליסטיות וקבלת החלטות מושכלת. בדיוק בשביל זה אני כאן, כדי לעזור לכם לארגן את כל השיקולים, סדרי העדיפויות וההשלכות של כל צעד שתבחרו לעשות ומשם לקבל את ההחלטה האופטימלית ביותר עבורכם ולתכנן את התהליך.

השאלה שנשאלת, לאן אתם רוצים לנווט את העתיד המקצועי שלכם? האם יש לכם כיוון ברור ואתם יודעים בדיוק איזו קריירה שנייה אתם רוצים לפתח, או שפשוט קיימת בלבכם כמיהה אדירה לבצע שינוי, אך אינכם יודעים מה נכון עבורכם? גם כאן אני נכנסת לתמונה ומסייעת לכם לבחון מהן החזקות שלכם, אילו כישורים רכשתם לאורך שנות חייכם והניסיון התעסוקתי שלכם, איזו סביבת עבודה מתאימה לכם ומה נכון עבורכם בשלב זה של החיים. שינוי קריירה בגיל 40 שונה משינוי בגיל 30 או משינוי קריירה בגיל 50. הצרכים שלכם משתנים וכך גם יכולותיכם וניסיונכם. כדי לעשות סדר בבלגן מומלץ להיעזר באיש מקצוע, שיכוון אתכם לקבלת ההחלטה הכי נכונה עבורכם מנקודת מבט אובייקטיבית וראייה מערכתית.

קריירה שנייה מתחילה בבחירת וביכולת לערוך שינוי

חישוב מסלול מחדש מתחיל בחקירה ובירור אודות עצמכם והמוטיבציות שלכם לשינוי והתפתחות. כדאי לבחון למה אתם מסוגלים תעסוקתית ומה אתם רוצים ולא פחות חשוב, מה אתם לא רוצים ולמה אינכם מעונינים להתחייב, שכן קריירה שנייה עשויה להשפיע על כל אספקט של חייכם. בפן האישי חשוב לבחון ולמפות את הידע הקיים, הכישורים והחוזקות, תחומי העניין והערכים שמנחים את הצרכים והרצונות שלכם. נושאים נוספים שכדאי לבחון הינם: שעות העבודה, מקום העבודה, סוג המשרה, הזדמנויות להתפתחות תעסוקתית, המשך הכשרה ופיתוח, השכלה ועוד. עם ההבנה שיש לנו שליטה ובחירה על המציאות שלנו ויש לנו יכולת להשפיע על העתיד התעסוקתי שלנו, נותר רק לבחור איש מקצוע שיקשיב לחששות והלבטים, יכוון וייתן לכם יד לביצוע התהליך באופן הנכון עבורכם.

מתלבט על מסלול קריירה? תן לי להוביל אותך

קבל סיוע לעשות סדר במחשבות, רצונות, היסוסים ולכל מה שקשור לבחירת על מסלול הקריירה הנכון עבורך,
השאיר הודעה ונקבע שיחת ייעוץ.