תכנון קריירה – היתרונות בתכנון וייעוץ מקצועי

את רוב חיינו הבוגרים אנו מבלים בעבודה.לכן, מן הראוי שנקדיש מחשבה ונקפיד על תכנון קריירה בצורה מיטבית. הדבר נכון במיוחד כיום בשווקי העבודה המשתנים והדינמיים ובשל התחלופה הרבה במקצועות, עבודות וכו’.

תכנון קריירה – היתרונות בתכנון וייעוץ מקצועי

הבעיה היא שאנו מגיעים לא מוכנים. נכון, אנו יודעים פחות או יותר מה אנחנו רוצים ללמוד, במה אנחנו טובים ובמה אנו רוצים לעבוד, אך לא בטוחים מה המסלול הטוב ביותר ואיך להשיג את המטרות שלנו בדרך המהירה והטובה ביותר.

רובנו מתגלגלים עם החיים ונותנים להם להכתיב לנו היכן נעבוד ומה נעשה, כאשר הדבר הנכון לעשות הוא לקחת את המושכות בידיים ולבנות תכנית פעולה המתאימה לנו, לצרכים שלנו ולמה שאנחנו רוצים. הקלישאה אומרת שאם נעשה את מה שאנחנו אוהבים, לא נעבוד אפילו יום אחד. במציאות זה לא תמיד כזה פשוט ולכן אסטרטגיה, תכנית ודרכי פעולה ברורות הם כלים הכרחיים למציאת המסלול שלנו.

איך לתכנן קריירה משגשגת בעולם העבודה המודרני

נפוליאון היל חקר את חייהם של עשרות מיליונרים בארצות הברית, למד את שיטות העבודה וההרגלים שלהם ונהיה מיליונר בעצמו. אנשי עסקים מצליחים רבים לא חייבים להמציא את הגלגל כל פעם מחדש, אלא נעזרים בידע ובניסיון של קודמיהם ורותמים אותו לצרכיהם.

תכנון קריירה תעסוקתית בעזרת איש או אשת מקצוע מנוסים בתחום עבור מי שרק מתחיל את דרכו, הוא קיצור דרך לגיטימי, אשר מי שהשכיל להבין זאת וחושב על תכנון קריירה יכול ליהנות ממנו ולקבל כלים מקדימים לכניסה והתקדמות בשוק העבודה, לא להתגלגל מעבודה לעבודה בלי אופק ברור ותוכנית מסודרת.

מה זה אומר תכנון קריירה?

בגדול זה קודם כל אומר ‘להגדיל ראש’. יעוץ ותכנון קריירה זה אומר להיות הראשונים לדעת מה המסלול המקובל בתחום. ככל שתכירו טוב יותר את השדה בו אתם פועלים כך תוכלו להתקדם בו ביעילות ובקלות רבה יותר מהסיבה הפשוטה שתכירו את תוואי השטח ותדעו איך להימנע ממכשולים או לעקוף אותם.

עבור קריירה בעולם ההייטק למשל, יועץ תעסוקתי מומחה בתחום יוכל להסביר לכם בצורה מפורטת איך הדברים עובדים: מה הדרישות, מה הדברים שחברות ההייטק אוהבות לראות במועמד לעבודה, איך להתכונן לראיון עבודה, למעבר בין עבודות ועוד.

בעזרת תכנון קריירה חכם אתם רואים כמה צעדים קדימה, יכולים להבין איזה קורסים והתמחויות חיוניים עבורכם להמשך ובאיזו חברה כדאי לכם לעבוד, לא רק בבחינת ההווה, אלא גם בהסתכלות על העתיד, לאחר בחינת הכדאיות המקצועית והכלכלית של מקום והעבודה וכו’.

יתרונות תכנון קריירה עם ייעוץ תעסוקתי מקצועי

חשוב להבין: לתכנן קריירה היא משימה קלה רק כאשר קודם כל אתם יודעים מה אתם רוצים. לא כולם יודעים מה מתאים להם, באיזה מקצוע הם ישתלבו הכי טוב, היכן יהיה להם יותר קל, מעניין ומשתלם. רבים בוחרים עבודות שלא מתאימות להם ונאלצים לעשות הסבה מקצועית לאחר מכן. בחירת התחום הנכון והמסלול הנכון הם הדברים הראשונים שאתם צריכים להבין עם עצמכם. תכנון וייעוץ לקריירה בעזרת יועץ תעסוקתי יפרוש בפניכם את המפה התעסוקתית העכשווית ויעזור לכם להבין מה הם מקומות העבודה המבוקשים, מה התנאים הדרושים, מהם תנאי העסקה, השכר ועוד.

לא פחות חשוב: יועץ תעסוקתי יעזור לכם לתכנן קריירה המתאימה ביותר לכם ולכישוריכם ויעזור לכם בפן האישי לכוונן את עצמכם למקומות בהם תמצו את עצמכם בצורה הטובה ביותר מכל הבחינות: מקצועית, כלכלית, חברתית ועוד.

מתלבט על מסלול קריירה? תן לי להוביל אותך

קבל סיוע לעשות סדר במחשבות, רצונות, היסוסים ולכל מה שקשור לבחירת על מסלול הקריירה הנכון עבורך,
השאיר הודעה ונקבע שיחת ייעוץ.