שאלות מכשילות בראיון עבודה – טיפים מאחת שהייתה שם

מגייס מיומן ידע לשאול את המרואיין שמגיע אליו לראיון עבודה שאלות שונות באופנים שונים, במטרה לפענח אותו, לדלות עליו כמה שיותר מידע ולהבין התאמתו לתפקיד הספציפי.

בעזרת הידע והמיומנויות שצברתי לאורך 10 שנות ניסיוני כמגייסת וכמנהלת משאבי אנוש באחת מהחברות המובילות בתחום ההייטק, אוכל לעזור לכם לצלוח את כל השאלות בראיון עבודה ולהשלים את הראיון עם הסיכויים הגבוהים ביותר להתקבל. במאמר אחשוף כמה שאלות מכשילות בראיון עבודה וכיצד ניתן להתחמק מהן באלגנטיות.

5  שאלות מכשילות בראיון עבודה ואיך נמנעים מהן

אספתי עבורכם 5 שאלות מראיון עבודה סטנדרטי, לצד התשובות המומלצות כדי לצלוח אותן בקלות.

  1. מדוע פוטרתם? פיטורים מהעבר עלולים ליצור רושם רע, והמראיין יכול לבדוק את סיבת הפיטורים עם המעסיק הקודם שלכם. לכן בכל מקרה אל תשקרו בנושא. עדיף לומר שהפרידה הייתה הדדית, מכיוון שמיציתם את יכולות הקידום שלכם, מה שפגע במוטיבציה ובטיב עבודתכם.
  2. מדוע התפטרתם? בשום אופן אל תכפישו את שמו של המעסיק הקודם. תוכלו לציין שהגעתם למיצוי כישוריכם ולא ראיתם אופק תעסוקתי או שנסיבות החיים הקשו עליכם להמשיך לעבוד שם.
  3. איך זה שעבדתם כל כך הרבה שנים באותו תפקיד? על מנת שהמראיין לא יסיק שאינכם שאפתנים ולכן לא התקדמתם בהיררכיה, מומלץ לציין שהשקעתם בלימודים או ברכישת כישורים נוספים, ושבמקביל הייתם מרוצים ומסופקים ממקום עבודתכם.
  4. כיצד תגיבו אם תתבקשו לעשות דבר מה שאינכם מאמינים בו? אין דרך אחרת לצאת מהשאלה הזו, פרט לתשובה, שתעשו כל מה שתתבקשו לעשות, כל עוד יש באפשרותכם להביע את דעתכם ועמדתכם.
  5. מהן ציפיות השכר שלכם? אחת השאלות הכי מבלבלות, כיוון שאף אחד לא רוצה לציין סכום נמוך מידי או גבוה מהמקובל.לכן כדאי לבחון מהו השכר הממוצע במשק עבור התפקיד אליו מתראיינים הן בעזרת טבלאות באינטרנט והן בעזרת קולגות מהתחום.

עוד שאלות מכשילות בראיון עבודה שכדאי להתכונן אליהן מראש

יש כל כך הרבה דרכים לשאול שאלות מכשילות בראיון עבודה, ומגייס מיומן ידע כך או אחרת כיצד לקבל את המידע שנחוץ לו כדי לקבל את המועמד המתאים ביותר. אתם עשויים להישאל מגוון שאלות בראיון עבודה על היתרונות והחסרונות שבכם, על הצלחות וכישלונות שחוויתם בתפקידיכם הקודמים, על תכונות שמציקות לכם באנשים אחרים ועוד. זכרו, שהתשובות חייבות להיות ענייניות ורלוונטיות לתפקיד אליו אתם מתראיינים.

שאלות אישיות בראיון עבודה

שאלות אישיות בראיון עבודה בדרך כלל צצות משום מקום ומאוד מפתיעות את המרואיין, שבכלל עסוק בלספר על כישוריו ועל הניסיון התעסוקתי שלו, ולכן הן עלולות לגרום לו להתכווץ מעט בכיסא, מכיוון שלא כל אחד מתלהב לחשוף פרטים אישיים על עצמו, בטח שלא בשלב כה מוקדם, ופרט לכך, שאלות אישיות בראיון עבודה עלולות להיתפס בעיני המרואיין כלא רלוונטיות ואף פולשניות.

למען האמת, המרואיין לא מחויב לענות על שאלות אישיות בראיון עבודה, אך כדי להתחמק מהן באלגנטיות כדאי להיעזר באיש מקצוע, שמדמה ראיון עבודה אמיתי על ידי סימולציה מקצועית ומתן משוב.

טיפים אחרונים

בעת ראיון עבודה שאלות רבות חוזרות על עצמן בווריאציות שונות. אל תחששו לקחת את הזמן במתן תשובותיכם.

 שאלות מכשילות בראיון עבודה נועדו להוציא אתכם מאזור הנוחות. זה הרגע לקחת נשימה, לא להיבהל, להתחבר למסרים המרכזיים שהתכוננתם אליהם ולהשיב בהתאם. גם אם נשאלתם שאלה קשה, לא לשכוח שלא נבחנים בהכרח על התשובה, אלא על הדרך שמתמודדים עם השאלה.

אם במהלך הראיון גם לכם עולות שאלות, אל תהססו להעלות אותן. לא לשכוח שהבחירה גם אצלכם ויותר מכך, נכון להיערך עם סט שאלות מראש שיעידו על התפישה שלכם.

הבשורה המשמחת היא…

על שאלות שיעלו בראיון העבודה ניתן להתאמן מבעוד מועד. על ידי הכנה מקצועית בעזרת אשת מקצוע, שהייתה בצד השני, תוכלו לצלוח שאלות מכשילות בראיון עבודה,  להגיע מוכנים ולהגדיל את סיכוייכם להתקבל לתפקיד.

מתלבט על מסלול קריירה? תן לי להוביל אותך

קבל סיוע לעשות סדר במחשבות, רצונות, היסוסים ולכל מה שקשור לבחירת על מסלול הקריירה הנכון עבורך,
השאיר הודעה ונקבע שיחת ייעוץ.