מציאת ייעוד תעסוקתי שמתאים לך אישית

חלפו הימים בהם לכל אחד הייתה עבודה אחת שמשכה אותו עד הפנסיה. עולם התעסוקה כיום תזזיתי ממש, עם תחלופה במקומות עבודה וקיצור משך העבודה בכל מקום. תחומים ומקצועות חדשים נולדים ואחרים נעלמים והאתגר העומד בפני כל אחד ואחת למצוא את מקומם בשוק העבודה גדול מתמיד.

מציאת ייעוד תעסוקתי שמתאים לך אישית

אם בעבר כל אחד עלה על מסלול ידוע ומוגדר מראש החל מבחירת תחום הלימודים ועד כניסה לעבודה באותו תחום, הרי שהיום התמונה מורכבת הרבה יותר. האירוניה היא, שלמרות שיש נגישות רבה יותר למקורות מידע דרך האינטרנט, יש קושי רב יותר לאתר את המידע הרלוונטי ולהבין מה יש בשוק. עבור סטודנטים שזה עתה סיימו את הלימודים, אפילו עם ‘תואר ביד’ יש קושי למצוא עבודה בתחום לימודיהם למרות התואר וכן רבים מרגישים שאינם רוצים לעסוק במה שלמדו.

בחירת ייעוד תעסוקתי בשוק החופשי

לא לכולם ברור מההתחלה מה הייעוד המקצועי שלהם, אך יועץ תעסוקתי בעל ניסיון ידע לתת למתלבטים את כל הכלים ולשרטט עבורם מפת התמצאות בשוק העבודה, לצייד אותם בכלים לעבור ראיונות עבודה וכדומה. נראה שדווקא בעולם מודרני ומתקדם עם ריבוי תפקידים, תארים ותחומים, קשה לאנשים למצוא את ייעודם המקצועי, אך מציאת ייעוד תעסוקתי הכרחית על מנת שנוכל לעבוד במה אנחנו אוהבים, במה שאנו טובים בו ובמקצוע שיכול לספק אותנו מכל הבחינות, כלכלית, מקצועית, חברתית וכו’.

לעבוד במקצוע המתאים לך ביותר – מציאת ייעוד תעסוקתי בעולם ההייטק ועוד

בעזרת ייעוץ תעסוקתי אפשר לברר האם עבודה בתחום כלשהוא, הייטק למשל, יכולה להתאים לכם. מתוך מגוון העבודות הרב בתחום ועבודות קרובות אליו, אחת יכולה להתאים לכם גם אם אתם לא מומחי קוד מדופלמים, אך יש לכם זיקה וידע טכני או ידע שיווקי, אתם בהחלט יכולים להתברג כיום במשרות שוות הנדרשות בתעשייה בתחומים משיקים.

בחירת ייעוד תעסוקתי תמיד קלה יותר לאחר ייעוץ. אתם יכולים להתייעץ עם קרובי משפחה ואפילו עם חברים שכבר עובדים בתחום וללא ספק זה יועיל לכם מאוד, אך ההתאמה האישית שלכם שונה מזו של חבריכם ורק מאבחן מקצועי יכול לשים את האצבע על הנקודות שחברכם ואתם לא מיומנים למצוא.

לזהות את ההזדמנויות בשוק העבודה המתפתח

בעזרת ייעוץ תעסוקתי מקצועי ממי שמומחה בכך תקבלו מידע פנימי על עולם העבודה אליו אתם שואפים להיכנס. יועץ תעסוקתי מקצועי יצייד אתכם לא רק בכלים מעשיים לכניסה לעבודות ספציפיות, אלא גם ייתן לכם מידע לגביי סוגי העבודות הקיימות, מידת התאמתכם לכל תפקיד ואפשרות שילובכם בעבודה ויתווה לכם מסלול לקריירה שתוכלו לפתח לאחר בחירה והחלטה לאן לפנות. בחירת ייעוד תעסוקתי היא אמנם משהו שבסופו של דבר תצטרכו לעשות לבד, אך בעזרת ייעוץ תעסוקתי יהיה לכם קל יותר להחליט מאחר ויהיה בידכם מידע לגביי העבודה, התחום ועוד.

לעבוד במה שאתם אוהבים

מציאת ייעוד תעסוקתי הוא דבר חשוב ביותר ועדיף שיבוצע כמה שיותר מוקדם בתחילת הקריירה שלכם כמובן. אתם לא רוצים למצוא את עצמכם נכנסים לקריירה בתחום שלא מתאים לכם או שאתם לא ממש שלמים איתו. ייעוץ תעסוקתי שנעשה בזמן יכול לחסוך לכם זמן וחזרה לאחור, לכן שווה להשקיע את כל המשאבים בכך כי מציאת ייעוד תעסוקתי תוביל אתכם לעבודה הנכונה ומשם המסלול יזרום בצורה חלקה יותר. אין זה אומר שלא תוכלו להחליף כיוון בהמשך הדרך, הריי שוק העבודה משתנה כל כמה שנים ויחד איתו גם אתם, המטרות שלכם והדברים שאתם רוצים לעשות.

 בחירת ייעוד תעסוקתי אם כן היא אחת הבחירות המשמעותיות ביותר בחיים של כולם ומגיע לכל אחד ואחת מאתנו לעבוד במקצוע המתאים לנו, לכן אין לחסוך במשאבים, בזמן ובכל מה שיידרש על מנת למצוא את התחום, המקצוע והעבודה הטובים ביותר.

 מציאת ייעוד תעסוקתי בעזרת יועץ מומחה היא השקעה בעצמכם ובקריירה שלכם לטווח הארוך. מוזמנים להיעזר בשירותים אלו ולהשיג את העבודה המתאימה ביותר עבורכם!

 

מתלבט על מסלול קריירה? תן לי להוביל אותך

קבל סיוע לעשות סדר במחשבות, רצונות, היסוסים ולכל מה שקשור לבחירת על מסלול הקריירה הנכון עבורך,
השאיר הודעה ונקבע שיחת ייעוץ.